Wielkopostne propozycje Centrum THEOTOKOS Gliwice marzec-kwiecień 2019

16 marca wielkopostne skupienie dla kobiet: “Stworzone jak lilie…”
Cel: Wielki Post zachęca do zatrzymania się na chwilę. Ma do tego służyć dzień skupienia.
Forma: w ramach takiego dnia odbędą się konferencje, praca w grupach, Eucharystia i możliwość adoracji czy też przystąpienia do sakramentu pokuty. Czas trwania: 9:0015:00.

23 marca wielkopostne skupienie dla mężczyzn: “Stworzeni do mężnej walki”

Cel: Wielki Post zachęca do zatrzymania się na chwilę. Ma do tego służyć dzień skupienia. Forma: w ramach takiego dnia odbędą się konferencje, praca w grupach, Eucharystia i możliwość adoracji czy też przystąpienia do sakramentu pokuty. Czas trwania: 9:0015:00.

30-31 marca Choroba – tajemnica – sesja formacyjna. Dwugłos: o. Janusz Cechowy SJ – świadectwo walki i Anna Chwalba, lekarz onkolog – świadectwo posługi.

6-7 kwietnia Puste miejsce, pusty krzyż, pusty list, pusta monstrancja – ku zamieszkaniu… – rekolekcje wielkopostne
Cel: tyle ważnych „miejsc”, które wbrew ważności pozostają „puste”… człowiek chce je zapełnić. O tym napełnianiu słów kilka.Forma: wprowadzenia do modlitwy, medytacje kierowane, adoracje, konferencje, w których dotkniemy osób i postaw w ewangeliach.Prowadzący: o. Robert Więcek, jezuita, Łucja Grekowicz OV

13 kwietnia O czym mówią Trzy Dni, które wstrząsnęły wszechświatem?jednodniowa sesja o Triduum Paschalnym. Ma na celu pomóc w ponownym odkryciu tego, co najważniejsze w w każdym dniu Wielkiego Tygodnia. Poprowadzi o. Mateusz Janyga SJ

Informacje i zapisy:
ckid.theotokos@gmail.com
– 797907741

z wyrazami szacunku i zapewnieniem o modlitwie
o. Robert Więcek SJ

Dodaj komentarz