Strych (Rupieciarnia) – Czas

Strych w domu to miejsce na rupiecie i rzeczy, które „może się jeszcze przydadzą”, gdzie wrzuca się niemal wszystko i najczęściej jest tam bałagan.

W naszym DOMU to dziedzina czasu i pieniędzy.

Czas to sfera naszego życia, w której często panuje bałagan, tak jak na strychu. Ona także powinna być uporządkowana i poddana Jezusowi. Mówiąc „nie mam czasu”  – wypowiadamy przekleństwo nad samym sobą. Mówmy: „Mam czas”. Czas jest darem Boga. Każdy z nas ma tyle samo czasu w ciągu doby – 24 godziny, 96 kwadransów, 1 440 minut, 86 400 sekund. Czas należy do Boga. Bóg jest Panem czasu. Nie wiemy, kiedy przyjdzie nasz czas, ani kiedy przyjdzie czas ostatni. U Boga zawsze czas jest bliski.

U Boga nie ma czasu, Bóg inaczej mierzy czas. U Boga tysiąc lat jest jak jeden dzień, a jeden dzień jak tysiąc lat /por. 2P 3,8/. Bóg ma swój czas na wszystko. On nam daje czas na wszystko. Dlatego, jeżeli oddamy czas Bogu, ustawimy należny porządek w sferze czasu. Zgodnie z zasadą teologii moralnej najpierw należy wykonywać rzeczy konieczne i ważne, później potrzebne, a na końcu przyjemne. Ta zasada wspaniale porządkuje nasz czas. Jeżeli uporządkujemy czas , zrobi się trochę miejsca na inne rzeczy. Masz czas na to, co kochasz.

Jeżeli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym miejscu.

Istnieje powiedzenie, że czas to pieniądz. Osobiście wolę to, co powiedział kardynał Stefan Wyszyński – czas to miłość. Kiedy rano wstaniesz, oddaj Bogu te godziny i minuty, które są przed tobą, a zobaczysz, co Bóg uczyni z tym dniem, jak wspaniały to będzie dzień. Znajdziesz czas na wszystko, na modlitwę, na rozmowę w rodzinie. Doświadczysz pokoju i poczucia właściwie przeżytego dnia. Jeżeli dasz czas Bogu, On ci stokroć wynagrodzi.

Pamiętaj też o tym, że Szatan jest złodziejem czasu. On będzie próbował okraść cię z czasu, wpędzić w pośpiech, wprowadzić zamieszanie, kiedy nie będziesz wiedział, co jest naprawdę dla ciebie ważne. Zobacz, na co poświęcasz czas, co jest najważniejsze w twoim życiu. Czy masz czas na to, co cenisz najbardziej, co kochasz?

Potrzebujesz uporządkować czas i mieć władzę nad nim, inaczej ktoś inny będzie się panoszył i panował nad tobą.

Cytaty do rozważenia i modlitwy:

2 P 3,8;

Koh 3,1-11;

Ap 2,21b.

Następny wpis: Strych (Rupieciarnia) – Pieniądze