Pokój gościnny – Świadectwo – Ewangelizacja

W pokoju gościnnym przyjmujemy gości, spędzamy czas w dobrym towarzystwie, z przyjaciółmi. To miejsce w naszym życiu na dzielenie się wiarą z innymi. To miejsce głoszenia Dobrej Nowiny o Bożym Królestwie, o tym, że życie i jego kres ma sens tylko w Bogu. Celem naszego życia jest świętość, którą możemy osiągnąć w każdych okolicznościach i w każdym powołaniu czy stanie.

W naszym życiu mamy obowiązek dawania świadectwa o Jezusie. Jesteśmy do tego wezwani. Nie powinniśmy bać się mówić o Jezusie, o tym, że powierzyliśmy Mu swoje życie i że On nas prowadzi, że wszystko co mamy, zawdzięczamy Jemu. W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy /por. Dz 17,28). Jezus sam będzie nas umacniał w głoszeniu Dobrej Nowiny. Będzie nas bronił i doświadczymy radości bycia Jego świadkami.

Warto doświadczyć mocy ewangelizowania. Niektórzy mają szczególny dar ewangelizacji, co objawia się tym, że mówią o Jezusie przy każdej okazji, po prostu nie mogą nie mówić. Osoby takie uważają dzień za stracony, gdy nie powiedzą komuś o Jezusie. Znam osobę z tym darem. Ewangelizowała nawet będąc na spacerze z dzieckiem. Wszyscy jesteśmy, aby głosić Dobrą Nowinę, chociaż nie każdy ma taką łatwość.

Ja nie rozpoznaję u siebie daru ewangelizacji, ale gdy nadarza się okazja, modlę się, aby kogoś przyprowadzić do Jezusa i On mi w tym pomaga. Przyznaję, że dużo mnie to kosztuje, jednak wiele razy doświadczyłam radości ewangelizowania. Jeżeli nie wiesz, o czym mówię, spróbuj, naprawdę warto. Zobaczysz, jak smakuje radość przyprowadzania innych do Jezusa.

W życiu codziennym jedni wolą łowić ryby, inni je oprawiać. Podobnie może być w życiu duchowym. Ja należę do tych drugich, odkryłam powołanie do pracy z tymi, którzy są już zewangelizowani , chcą wzrastać i rozwijać się w Bogu.

Wszyscy jesteśmy wezwani do ewangelizowania na mocy nakazu misyjnego Jezusa. Każdy ma świadczyć o tym, jak Bóg zmienił jego życie i w ten sposób oddać Bogu chwałę. Na pewno możesz dawać świadectwo swoją postawą w domu, w szkole, w pracy. Jednak nie zwalnia cię to z mówienia wprost innym o Jezusie, o radości i łasce życia z Nim. Odważ się ewangelizować, nawet jeżeli nie wiesz jak to robić, a może nawet cię to przeraża. Poszukaj ludzi, od których będziesz mógł się uczyć głoszenia Dobrej Nowiny. Odwagi!

Cytaty do rozważenia i modlitwy:

Dz 1,8;

Dz 17,28;

Mt 28,19-20;

Mk 16,15-18;

1 Kor 1,27; 2,3; 2,9;

1 Kor 4,5.

 

Następny wpis: Salon – Relacje – Przyjaciele