Modlitwy wstawienniczej

Diakonia modlitwy wstawienniczej realizuje swoje powołanie we wspólnocie poprzez posługę podczas każdego spotkania modlitewnego (piątki 19:15). Naszą misją jest modlitwa. Spotykamy się dwa razy w miesiącu. Zwykle jest to 1 i 3 czwartek miesiąca o godzinie 18:30.

Pierwszy czwartek miesiąca przeżywamy w diakonii przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Jest to czas spędzony wspólnie……. choć każdy z nas przeżywa wówczas osobiste spotkanie z Panem.

Trzeci czwartek miesiąca jest spotkaniem formacyjnym. W kilku słowach, w tym czasie staramy pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności. Uczymy się jak modlić się za ludzi, którzy tego potrzebują, którzy przychodzą z różnymi problemami.

W tym roku podjęliśmy się również posługi podczas Mszy z Modlitwą o uzdrowienie w Gliwicach. Ponadto wyjeżdżamy na rekolekcje formacyjne, dni skupień organizowane przez Krakowskie wspólnoty Odnowy. Zauważamy, że Bóg stawia przed nami coraz to nowe wyzwania, wzbudza nowe pragnienia, a przede wszystkim błogosławi w posłudze.

W Diakonii obecnie służy 15 osób.