Garaż – Praca

Garaż to miejsce na samochód oraz sprzęty i akcesoria samochodowe. Czasami pełni inną funkcję, najczęściej dodatkowego składziku.

W naszym DOMU garaż jest synonimem miejsca pracy.

Kiedy 29 lat temu skończyłam studia i szukałam pracy, wypisałam na kartce oczekiwania jakie powinna spełniać moja przyszła praca. Było ich dużo, około dziesięciu. Modliłam się, aby Bóg spełnił moje pragnienia, jeżeli taka będzie Jego wola. A jeśli nie, to byłam gotowa przyjąć to, co On zechce. Długo nie mogłam znaleźć zatrudnienia, ale cały czas ufałam, że On ma dla mnie najlepszą pracę, bo zna mnie i wie, do czego się najlepiej nadaję. Kiedy otrzymałam propozycję pracy, przyznaję, nie byłam nią zachwycona. Jednak po rozmowie kwalifikacyjnej sprawdziłam moją kartkę i wtedy okazało się, że praca, którą mi zaproponowano, spełniała dokładnie wszystkie moje oczekiwania. Dostałam nawet coś dodatkowo. Byłam pewna, że tak może działać tylko Bóg. Byłam zachwycona jego precyzją, odebrałam to jako znak Jego miłości i troski o mnie.

Praca to wielki dar. Doceniają ją szczególnie ci, którzy jej nie mają lub ją stracili. Praca to miejsce naszej realizacji siebie. Dzięki odpowiedniemu wykształceniu mamy szansę na dobą pracę. Większość z nas marzy o pracy dobrze płatnej, która da możliwość rozwoju, pozwoli realizować siebie i która będzie satysfakcjonowała. Z dziedziną pracy wiąże się osobisty rozwój, relacje międzyludzkie, a także sposób podejścia do obowiązków.

Dziś wielu pracodawców nie może znaleźć dobrych pracowników, nawet gdy oferują wysokie wynagrodzenie. Ludzie chcą mieć zatrudnienie, ale nie chcą pracować. Szukają wygody, są roszczeniowi. Często jest to skutkiem wychowania w rodzinie, braku przygotowania do podejmowania wysiłku od najmłodszych lat. Dziś dzieci nie chcą odrabiać lekcji, nie chcą się zmagać, nie chcą podejmować wysiłku, a chcą mieć dobre oceny. Nadopiekuńczość rodziców i moda na wygodne i przyjemne życie już ma swoje widoczne efekty.

Jako uczniowie Jezusa musimy być dobrymi pracownikami niezależnie od zajmowanego stanowiska i rodzaju wykonywanej pracy, a także wychowywać i wdrażać swoje dzieci do dyscypliny i wysiłku. Bóg nie da więcej, gdy nie będziesz „wielki w małych rzeczach”. Pracuj dla Boga, a nie dla pieniędzy czy samorealizacji, a zobaczysz różnicę. Twoja praca powinna być świadectwem. Powinieneś pracować uczciwie, solidnie i zaangażowaniem, bez względu na to, czy „szef patrzy czy nie”.

Pracuj sześć dni w tygodniu. Nie pracuj w niedzielę i nie zmuszaj innych do pracy w tym dniu, choćby przez robienie zakupów. Niech niedziela będzie dla ciebie dniem świętym, radosnym, dniem dla rodziny i bliźnich. W niedzielę mogą być wykonywane tylko prace konieczne, np. przygotowanie obiadu, obsługa komunikacji, karmienie zwierząt w gospodarstwie.

Poddaj dziedzinę pracy Bogu. Dziękuj za pracę, jeśli ją masz i ciesz się z tego, co Bóg ci daje. Bądź dobrym pracownikiem. Módl się, aby Bóg ci błogosławił w każdej twojej pracy. Bóg zna ciebie i wie, jaka praca jest dla ciebie najlepsza. Módl się, abyś miał taka pracę, w której będziesz robił to, co lubisz, aby praca była twoją pasją. Bóg naprawdę jest zainteresowany twoją pracą i tym, jak się w niej realizujesz. Jeśli potrzebujesz zmian, módl się o to.

Cytaty do rozważenia i modlitwy:

Mdr 9,9-10;

Syr 7,15;

Syr 11,11-13;

Syr 30,13;

Ef 4,28;

1 Tes 4,11;

2 Tes 3,10-13;

Łk 13,14.

Następny wpis: Strych (Rupieciarnia) – Czas